ČSÚ zveřejní logo a jednotnou grafiku k projektu sčítání lidu 2011

Přípravy na sčítání lidu se začínají rozjíždět. Český statistický úřad zveřejní logo a jednotnou grafiku projektu. Sčítání lidu, domů a bytů je naplánované na rok 2011. Prezident Václav Klaus podepsal zákon, který toto sčítání lidu řeší, v srpnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé

Zveřejnění loga je podle mluvčího Českého statistického úřadu Ladislava Pištory prvním konkrétním výstupem příprav na sčítání, které většinou zaberou i několik let.

"Dá se říci, že od vyhlášení soutěže budeme při sčítání používat před veřejností zmíněné logo. Vzhledem k tomu, že sčítání proběhne v roce 2011, nastávají už nyní přípravné práce. Samotné sčítání a zpracování výsledků pak potrvá další rok nebo dva," řekl Pištora Radiožurnálu

Český statistický úřad chystá i zkušební sčítání na menším vzorku obyvatelstva. Tím by se měly prověřit například sčítací tiskopisy, které se potom podle výsledku budou měnit.

Přečtěte si také:
Vynořují se pochybnosti o údajích ve sčítáních lidu
STEM: Občané nevědí, k čemu je sčítání lidu dobré
V Polsku začíná sčítání lidu

Veronika Malá, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme