Policejní inspekce zasahuje v Praze kvůli ovlivňování trestních řízení. Prohledává advokátní kanceláře

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zasahuje na několika místech v Praze kvůli ovlivňování trestních řízení. Prohledává dvě advokátní kanceláře. Informaci přinesla Česká televize.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 10:25 12. 12. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní páska, policie, uzavírka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„V rámci trestního řízení v současné době provádí Generální inspekce bezpečnostních sborů úkony trestního řízení. V této fázi ale není možné uvolnit více informací,“ potvrdila pro server iROZHLAS.cz zásah GIBSu v Praze mluvčí Radka Sandorová.

Komunisté trvají na Ondráčkovi. 'Nikdo jsme nikoho nekádrovali, tak nám také nikoho nekádrujte'

Číst článek

„Pokud se ptáte na prohlídky advokátních kanceláří, tak mohu potvrdit, že je to součást této akce,“ doplnila Sandorová.

Mluvčí České advokátní komory (ČAK) Iva Chaloupková řekla ČTK, že domovní prohlídky se konají na několika místech v Praze. Místa ale neupřesnila. 

V rámci trestního řízení v současné době provádí Generální inspekce bezpečnostních sborů úkony trestního řízení. Součástí toho jsou i dotazované prohlídky advokátních kanceláří, řekla ČTK Sandorová. Doplnila, že v této fázi případu nelze uvolnit více informací.

Podle Chaloupkové jsou při všech prohlídkách přítomni zástupci ČAK, jak to umožňuje zákon. Informace o advokátních kancelář, kde inspekce zasahuje, nemůže uvést.

Podle zjištění ČT zasahuje inspekce například v advokátní kanceláři Beaty Kolcunové v horní části Václavského náměstí.

Děník Právo uvádí s odkazem na svůj zdroj uvádí, že bylo zadrženo několik lidí. Možné trestné činnosti se podle serveru Novinky.cz měli dopouštět jak civilisté, tak i příslušníci bezpečnostních sborů.

ako, haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme