ČT obnovila vysílání na obou programech

Česká televize obnovila dnes v 18:46 vysílání na obou svých programech, které prostřednictvím Českých radiokomunikací na pokyn generálního ředitele Jiřího Hodače přerušila včera večer. Signál se objevil krátce poté, co k neprodlenému obnovení vysílání vyzvala Českou televizi Rada ČR pro rozhlasové a televizní vysílání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Necelou půlhodinu poté se však objevily na ČT 1 od 19:15 opět černobílé nápisy. Divákům sledujícím program prostřednictvím pozemních vysílačů vedení televize přerušilo vysílání zpravodajských relací a předpovědi počasí, připravených rebelujícími redaktory. Mezi nápisy na obrazovky však byly tentokrát vloženy reklamy. Řádné vysílání pokračovalo v souladu s vysílacím plánem až od filmu Co chytneš v žitě.

Nejprve se místo večerních Událostí objevil ve vysílání šířeném Českými radiokomunikacemi nápis, že do distribuční sítě byl dodán program vyrobený neoprávněnými osobami. „Vysílání bude pokračovat po malé přestávce,“ uváděl. Ten byl po několika minutách vystřídán novým textem: „Rada ČR pro rozhlasové a TV vysílání rozhodla, že vysílání těch, kteří odmítají autoritu vedení ČT, není legální. Proto je právě nyní nevysíláme. GŘ ČT J. Hodač se obrací s naléhavou žádostí na orgány ČR, aby účinně pomohly obnovit legální vysílání tím, že učiní přítrž protizákonnému jednání všemi vhodnými prostředky, aby bylo obnoveno vysílání v souladu se zákonem o ČT“.

Kromě reklam umožnilo vedení televize vysílat na obrazovky všech diváků tah čísel sázkové hry Šťastných deset. Pak bylo vysílání opět přerušeno, když se na obrazovkách objevil režisér filmu Co chytneš v žitě Roman Vávra. Ten, stejně jako v úterý jeho kolega Jan Hřebejk před filmem Pelíšky, podpořil rebelující zaměstnance České televize v jejich odporu proti novému vedení. Vysílání pak pokračovalo až uvedením vlastního filmu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme