ČT: Paroubek zaplatil dluh na nájemném po 15 letech

Premiér Jiří Paroubek více než 15 let dlužil na nájemném. Jak uvedla Česká televize, zhruba 1300 korun zaplatil až několik dnů před květnovým hlasováním o důvěře vládě, přestože mu to už v roce 1990 nařídil soud. Paroubek ČT řekl, že o dlužném nájemném a soudním rozhodnutí nevěděl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Zdroj: ČTK

Paroubek na přelomu 80. a 90. let bydlel v domě ve Francouzské ulici v Praze 2. Měsíční nájemné za byt 2+1 bylo 167 korun. Podle bytového družstva Paroubkovi v roce 1989 tuto částku čtyři měsíce neplatili. Soud rozhodl, že dluh musí uhradit.

Podle televize ale Paroubkovi peníze nezaplatili a nereagovali ani na platební rozkaz vydaný o dva roky později. "Podívejte, já o tomhle nic nevím, ale jakmile mně přišlo tohleto, že jsem údajně neplatil, tuto záležitost, tak jsem to okamžitě zaplatil, aniž bych se s kýmkoliv dohadoval," řekl ČT Paroubek.

Paroubkovi koaliční partneři nepovažují problém s jeho dluhem za závažný, opoziční ODS označuje premiérovo jednání za účelové. Podle ní měl zaplatit hned a nečekat 15 let. "V tomto objemu to pokládám za lapálii," uvedl pro ČT šéf lidovců Miroslav Kalousek.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme