ČT: Pochybení v Lesích České republiky je víc než se uvádělo

Nejasností kolem hospodaření Lesů České republiky je podle České televize více, než se dosud uvádělo. Kromě smlouvy na nákup výpočetní techniky, problémy provází tendry na likvidace následků březnové vichřice Emma, nákup nelesnických potřeb z let 2006 až 2007 nebo platby advokátní kanceláři Bakeš a partneři. Vyplývá to z analýzy možné trestné činnosti v Lesích České republiky. Kriminalisté zatím ale prošetřují pouze nákup výpočetní techniky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

les | Foto: Alena Palečková

Objem zakázek, které nemusí být v pořádku, je podle ČT v řádech miliard korun, škody mohou jít do stamilionů. Materiál prý vznikl na zakázku Lesů České republiky, ty se k tomu nevyjádřily.

Ministr zemědělství Petr Gandalovič počátkem týdne odmítl výzvu na zadání forenzního auditu, České televizi k tomu řekl: "Jsme svědky spíše útoku ze strany některých lesnických firem proti Lesům České republiky. Já to považuji od doby IPB za jeden z největších útoků proti státnímu majetku."

Pokud by se však ukázalo, že analýza ukazuje odůvodněná obvinění, Gandalovič by prý do Lesů České republiky kontroly poslal.

Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme