ČT: Policie zadržela na Zlínsku 10 celníků kvůli případu lihové mafie

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) dnes zadrželi deset lidí ze Zlína. Podle informací České televize jsou to celníci a kriminalisté je podezírají, že pomáhali takzvané lihové mafii k daňovým únikům.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto)

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Policie zatím nikoho neobvinila, kauzu dozoruje zlínská pobočka brněnského krajského státního zastupitelství, řekl ČTK mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

Podle České televize jsou celníci podezřelí z toho, že nedbalostí přispěli lihové mafii kolem jejího šéfa, obžalovaného Radka Březiny, k miliardovým daňovým únikům v nelegálním obchodu s lihem.

Rozsudek v kauze vynese olomoucký krajský soud 22. prosince, nedávno skončily před soudem závěrečné řeči.

V případu s nelegálními obchody s lihem se zodpovídá v organizované skupině sedm obžalovaných v čele s Březinou. Na daních podle obžaloby stát připravili o rekordních 6,7 miliardy korun.

Obžalovaní většinou svou vinu přiznali. Kauzou lihové mafie se olomoucký krajský soud zabývá rok. Kromě Radka Březiny jsou všichni obžalovaní souzeni na svobodě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme