ČT ve správním řízení kvůli objektivitě

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila správní řízení s Českou televizí kvůli podezření, že její vysílání je v posledních dnech v rozporu se zákonem neobjektivní a nevyvážené. V případě, že by rada dospěla k takovému závěru, může televizi uložit pokutu až dva milióny korun. Pro zahájení správního řízení se podle něj vyslovilo devět z jedenácti členů rady.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé nespokojení se zvolením nového generálního ředitele ČT Jiřího Hodače využívali v posledních dnech zpravodajství například k výzvám občanům, aby je podporovali. ČT také odvysílala pořad, ve kterém hovořili převážně kritici současného vývoje. Odpůrci výměny v ředitelské funkci to vysvětlili tím, že například členové rady pozvání odmítli.

Hodač už ve středu naznačil, že redakce zpravodajství odvysíláním výzvy krizového výboru, který usiluje o zrušení jeho jmenování, zřejmě porušila zákon. „Pokud ... by ČT dostala pokutu, tak samozřejmě bude potřeba z toho vyvodit závěr, kdo pokutu zavinil,“ řekl nový generální ředitel.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme