ČT ve správním řízení kvůli objektivitě

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila správní řízení s Českou televizí kvůli podezření, že její vysílání je v posledních dnech v rozporu se zákonem neobjektivní a nevyvážené. V případě, že by rada dospěla k takovému závěru, může televizi uložit pokutu až dva milióny korun. Pro zahájení správního řízení se podle něj vyslovilo devět z jedenácti členů rady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé nespokojení se zvolením nového generálního ředitele ČT Jiřího Hodače využívali v posledních dnech zpravodajství například k výzvám občanům, aby je podporovali. ČT také odvysílala pořad, ve kterém hovořili převážně kritici současného vývoje. Odpůrci výměny v ředitelské funkci to vysvětlili tím, že například členové rady pozvání odmítli.

Hodač už ve středu naznačil, že redakce zpravodajství odvysíláním výzvy krizového výboru, který usiluje o zrušení jeho jmenování, zřejmě porušila zákon. „Pokud ... by ČT dostala pokutu, tak samozřejmě bude potřeba z toho vyvodit závěr, kdo pokutu zavinil,“ řekl nový generální ředitel.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme