Čtrnáctý uchazeč v boji o Hrad. Kandidaturu oznámil hudebník Petr Hannig

Hudebník Petr Hannig oznámil svou kandidaturu na prezidenta. Podle svých slov chce navázat na politiku prezidenta Miloše Zemana, ale zároveň voličům nabídnout jiný styl chování. Hannigovu kandidaturu podpořila krajně pravicová strana Národní demokracie.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Hannig, čtrnáctý kandidát na prezidenta

Petr Hannig, čtrnáctý kandidát na prezidenta | Foto: Filip Jandourek

„Můj souhlas s kandidaturou byl dán tím, že další oficiální kandidáti jsou zcela odlišné politické orientace než současný prezident. A kdyby prezident Zeman z jakéhokoli důvodu nekandidoval, současná politika hlavy státu by nebyla zachována,“ komentoval své rozhodnutí ucházet se o funkci hlavy státu Hannig.

Hannigovu kandidaturu podpořila podle informací Radiožurnálu také krajně pravicová strana Národní demokracie Adama B. Bartoše, který povede kampaň. 

Jedenasedmdesátiletý hudebník se pokoušel o vstup do politiky už několikrát – založil například Stranu zdravého rozumu. Několikrát taky kandidoval do Sněmovny a Senátu.

Kromě Hanniga na funkci prezidenta kandiduje dalších čtrnáct uchazečů. Jde například o bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše, textaře a podnikatele Michala Horáčka, bývalého šéfa automobilky Škoda Auto Vratislava Kulhánka nebo podnikatele Igora Sládka.

Alena Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme