Čtveřice Čechů unesená v Libanonu žaluje stát. Nesouhlasí se zamítnutím odškodného

Čtyři muži, které v roce 2015 unesli v Libanonu, žalují Českou republiku, informovala o tom v úterý Česká televize. Podle ní muži nesouhlasí s tím, že ministerstva zamítla jejích žádosti o odškodnění a jsou přesvědčení, že únosu mohly české tajné služby zabránit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud | Foto: Fotobanka Pixabay

„Žaloba ještě nebyla doručena druhé straně, více informací tedy nemohu sdělit,“ řekla České televizi mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Alena Hájková. Čtveřice mužů podle ní navrhuje, aby soud jednal s ministerstvem vnitra, financí, spravedlnosti, zahraničních věcí nebo obrany.

Podle jednoho z unesených, advokáta Jana Švarce, podala skupina žalobu, protože nesouhlasí s postupem státu při vyřizování jejich žádosti. Švarc neupřesnil, jaké odškodné skupina požaduje, nepřesahuje podle něj ale původní částku.

V roce 2015 unesli v Libanonu pět občanů České republiky. Čtyři z nich žádali po svém návratu odškodné ve výši dohromady 40 milionů korun. Jejich žádost zamítlo postupně několik ministerstev. Peníze chtěli Češi po státu kvůli tomu, že prý nedokázal únosu zabránit.

moš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme