O víkendu se těšte na teplo, počasí se začne zlepšovat v pátek odpoledne

Během čtvrtka bude chladněji s občasnými přeháňkami a možností výskytu bouřek. O víkendu už bude příjemné počasí s teplotami 24 až 28 stupňů Celsia. Podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu se přeháňky o víkendu objeví jen minimálně, převážně v horských oblastech.

Doporučujeme Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O víkendu se ohřejeme. | Foto: Filip Jandourek

V současné době je ve Střední Evropě tlaková níže, kvůli které je zvýšená oblačnost, přeháňky a celkově chladnější počasí. 

Podle předpovědi počasí bude v červenci nejtepleji druhý týden. Ke konci měsíce mají přijít deště

Číst článek

Studenější počasí bude přetrvávat ještě ve čtvrtek, kdy se můžou vyskytnout občasné přeháňky s možností bouřky. Teplota dosáhne maximálně 19 až 23 stupňů Celsia.

V pátek se tlaková níže přesune směrem na východ a počasí se začne zlepšovat. Kolem pátečního odpoledne už bude polojasno, bez přeháněk a zvýší se také teplota, která se bude pohybovat mezi 23 až 27 stupni Celsia.

Teploty kolem 24 až 28 stupňů Celsia vydrží i o víkendu, přeháňky se vyskytnou jen s malou pravděpodobností a převážně na horách.

Úterní déšť sucho nevyřešil

Od úterního rána do středečního rána na většině území České republiky napršelo kolem 5 milimetrů, nejvíce pršelo na Severozápadě Čech, kde spadlo až 20 milimetrů, nejméně naopak pršelo na východě Moravy a ve Slezsku, kde se celkový úhrn pohyboval jen v desetinách milimetrů. Aby se zmírnilo dosavadní sucho, muselo by však napadnout zhruba 40 – 50 milimetrů.

Tereza Matoušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme