Čtvrtmiliónová pokuta za šíření salmonely

Bývalá provozovatelka restaurace Kohútek ve Vsetíně musí zaplatit čtvrtmilionovou pokutu. Vinou personálu se totiž v létě několik desítek lidí nakazilo salmonelózou. Restaurace si kromě toho vysloužila trvalý zákaz závodního stravování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

restaurace | Foto: Jiří Hošek

Nejvíce byli postiženi zákazníci z místního Domova důchodců, kterým v restauraci vařili obědy. S poměrně těžkou formou salmonelózy bylo hospitalizováno více než 40 starých lidí. Zástupkyně ředitelky Okresní hygienické stanice Dana Šviráková podobný případ nepamatuje: "Já tady pracuju 20 let a tohle bylo v takovém velkém rozsahu poprvé."

Zaměstnanci porušili veškeré myslitelné předpisy a bakteriemi byla zamořena prakticky celá provozovna. "To nebyla jenom kuchyně, částečně byl problém i v rozvozu stravy, nebylo to v chladicím voze, bylo tam i nějaké to prodlení, že to nebylo do tří hodin."

Vzhledem k prvnímu prohřešku byl verdikt hygieniků mírný. Nový zákopn jim umožňuje za podobné přestupky uložit pokutu až do výše tří milionů korun.

Markéta Kaclová, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme