Čtvrtý den na filmovém festivalu v Karlových Varech

Čtrtým dnem pokračuje v Karlových Varech 44. Mezinárodní filmový festival. O přehlídku je mimořádný zájem a vstupenky do kinosálů jsou na některé projekce vyprodané několik dní dopředu. Křišťálový globus za mimořádný umělecký výkon si z velkého sálu hotelu Thermal odnesla světoznámá francouzská herečka Isabelle Huppertová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Režisér Miloš Forman | Foto: Tomáš Adamec

S vělkým napětím se čekala premiéra film slovenského režiséra Vladimíra Balka Pokoj v duši. Scénáristou snímku je Jiří Křižan a film tedy částečně nahrazuje nepřítomnost české kinematografie v hlavní soutěži karlovarského festivalu.

Milovníci domácí tvorby si však mohou přijít na své v české sekci, která nabízí jedenáct filmů natočených v loňském a letošním roce. Další českou událostí bude představení filmového plakátu k právě dokončovanému okupačnímu drama Protektor režiséra Marka Najbrta.

Exkluzivním hostem Karlovarské přehlídky je režisér Miloš Forman. Na festivalu měl světovou premiéru jeho nový film Dobře placená procházka, který je vlastně záznamem divadelního představení. Jazzovou operu napsali Jiří Suchý a Jiří Šlitr už v roce 1965.

Oscarový režisér Miloš Forman byl dopoledne Hostem Radiožurnálu. Celý rozhovor s ním si můžete poslechnout v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Podrobné informace o Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech najdete na speciálním webu FILMŽURNÁL.

Filmžurnál, to je také festivalové vysílání Českého rozhlasu 1. V Karlových Varech si ho můžete naladit na frekvenci 102,6 FM anebo poslechnout přes internet.

Přečtěte si také:
Shana Feste: Karlovy Vary miluju!
Ve Varech se chodí na všechno
Na MFF v Karlových Varech se naplno rozbíhají filmové projekce
Postřehy zkušeného návštěvníka
Festival ve Varech začal
Filmový festival dnes začíná

Martina Hanáčková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme