Čtvrtý den Temelín v síti

Už čtvrtý den dodává Temelín elektřinu do sítě. Podle mluvčího elektrárny Milana Nebesáře pracuje reaktor i turbosoustrojí prvního bloku v rámci předepsaných parametrů pro výkonovou hladinu do 55 procent. Elektrárna dodává do rozvodné sítě 490 megawattů. Jak mluvčí potvrdil, elektrárna stále pokračuje v testech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaderná elektrárna Temelín už čtvrtý den dodává elektřinu do sítě. Reaktor pracuje na 55 procent výkonu a turbogenerátor napájí rozvodnou síť 490 Megawatty.

Potvrdil nám to mluvčí elektrárny Milan Nebesář. "Reaktory turbosostrojí pracují v rámci předepsaných parametrů pro danou výkonovou hladinu tedy etapu energetického spouštění s výkonem reaktoru do 55 procent. Neřetržitě jsou kontrolovány hlavní parametry provozu turbosoutrojí a pomocí měřicích zařízení jsou snímány i všechny další charakteristiky jeho chodu. Připraveno je i další z kontrolních měření osy rotace turbosoustrojí."

Štěpná reakce byla v Temelíně po více než stodenních opravách a kontrolách všech zařízení obnovena v neděli 12. srpna. Ve středu 15. srpna přifázovala obsluha turbínu a Temelín dodával elektřinu do rozvodné sítě až do neděle, kdy záložní systémy odstavily reaktor kvůli odchylce jednoho z regulátorů. Teď je turbogenerátor v chodu od pátečního rána.

Markéta Kaclová, Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme