Čtvrtý den Temelín v síti

Už čtvrtý den dodává Temelín elektřinu do sítě. Podle mluvčího elektrárny Milana Nebesáře pracuje reaktor i turbosoustrojí prvního bloku v rámci předepsaných parametrů pro výkonovou hladinu do 55 procent. Elektrárna dodává do rozvodné sítě 490 megawattů. Jak mluvčí potvrdil, elektrárna stále pokračuje v testech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaderná elektrárna Temelín už čtvrtý den dodává elektřinu do sítě. Reaktor pracuje na 55 procent výkonu a turbogenerátor napájí rozvodnou síť 490 Megawatty.

Potvrdil nám to mluvčí elektrárny Milan Nebesář. "Reaktory turbosostrojí pracují v rámci předepsaných parametrů pro danou výkonovou hladinu tedy etapu energetického spouštění s výkonem reaktoru do 55 procent. Neřetržitě jsou kontrolovány hlavní parametry provozu turbosoutrojí a pomocí měřicích zařízení jsou snímány i všechny další charakteristiky jeho chodu. Připraveno je i další z kontrolních měření osy rotace turbosoustrojí."

Štěpná reakce byla v Temelíně po více než stodenních opravách a kontrolách všech zařízení obnovena v neděli 12. srpna. Ve středu 15. srpna přifázovala obsluha turbínu a Temelín dodával elektřinu do rozvodné sítě až do neděle, kdy záložní systémy odstavily reaktor kvůli odchylce jednoho z regulátorů. Teď je turbogenerátor v chodu od pátečního rána.

Markéta Kaclová, Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme