Čtyřem policistům hrozí stíhání v kauze Stodolovi

V souvislosti s aférou kolem neodhalených vražd, které jsou připisovány manželům Stodolovým, budou zřejmě stíháni čtyři policisté. V době, kdy se vraždy staly, všichni sloužili v Kutné Hoře. Inspekce ministra vnitra už prověřování postupu kutnohorských policistů ukončila. Vyhodnocení případu teď předá státnímu zástupci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní automobily | Foto: Jan Rosenauer

"Inspekce ministra vnitra předběžně zvažuje návrh na zahájení trestního stíhání čtyř policistů, kteří se angažovali v tomto případu, nicméně poslední slovo bude mít státní zastupitelství," potvrdil Radiožurnálu Petr Vorlíček z tiskového oddělení ministerstva vnitra.

Práci policistů z okresního ředitelství v Kutné Hoře inspekce prověřovala od loňského srpna. Skandál se týká těch ochránců zákona, kteří se podíleli na vyšetřování úmrtí čtyř lidí, u kterých se až později zjistilo, že byli zavražděni. Kutnohorští policisté případy zprvu uzavřeli s tím, že jde o sebevraždu, náhlé úmrtí či odchod z domova.

Ze zločinů byli obviněni manželé Dana a Jaroslav Stodolovi, kteří jsou stíháni za zavraždění osmi lidí. Devátá oběť jejich útok přežila.

Po propuknutí aféry kolem neodhalených vražd odstoupil z funkce šéf kutnohorské policie i další čtyři vysoce postavení policisté. Policejní prezident navíc nařídil přezkoumat v databázích všechny případy starších sebevražd.

Naděžda Hávová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme