Čtyři policisté přijdou za chyby u Janouškovy nehody o peníze

Čtyři policisté, kteří zasahovali u nehody lobbisty Romana Janouška, budou mít nižší plat. Rozhodlo o tom vedení pražské policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie - ilustrační foto | Foto: Vladan Dokoupil

U případu asistovalo celkem sedm lidí. Zbývající tři pokutu nedostanou, potvrdila Radiožurnálu mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

„Čtyřem policistům byl snížen příjem a jednomu policistovi bylo uděleno písemné napomenutí. U zbývajících dvou policistů nadřízení od uložení kázeňského trestu upustili, jelikož k nápravě stačí samotné projednání kázeňského přestupku,“ uvedla mluvčí.

Janoušek při jízdě v Praze 4 nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do auta jedoucího před ním. Zastavil ale až zhruba po 50 metrech na světelné křižovatce. Řidička z poškozeného vozu se ho pokoušela kontaktovat, Janoušek ji ale podle policistů srazil a ujel.

Policie ho dostihla, při následné dechové zkoušce mu naměřila přes 2,2 promile alkoholu. Za těžké ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí Janouškovi až deset let ve vězení.

Postup pražských policistů po havárii vyvolal ostrou kritiku. Bylo jim vyčítáno, že postupovali nestandardně, když nechali Janouška telefonovat, a přestože byl silně opilý, neskončil na záchytce ani v cele předběžného zadržení.

Po výslechu na policejní služebně navíc policisté Janouškovi umožnili, aby odešel zadním vchodem a vyhnul se tak novinářům. Chybu svých podřízených přiznal policejní prezident Petr Lessy, který v březnu nepřímo vyzval šéfa pražské policie Martina Vondráška k rezignaci.

Martin Hromádka, Libor Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme