Čtyři vzácné opičky někdo ukradl z plzeňské zoo

Z plzeňské zoologické zahrady v noci někdo ukradl čtyři vzácné opice. Zloděj prostříhal díru do oplocení výběhu a odnesl si jeden pár kosmanů zakrslých a dvě samičky lvíčka zlatohlavého. Škoda je nevyčíslitelná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lvíček zlatohlavý | Foto: Zoo Plzeň

"Jde o velice vzácná zvířata. U kosmanů zakrslých to není taková vzácnost, ale jsou to málo chované opice, ale u lvíčků zlatohlavých je to ohromná ztráta, protože jsou chované pouze ve třech zahradách v naší republice, přičemž pouze u nás byly samice. V Praze a ve Dvoře Králové jsou pouze samci. Takže o chov zatím nešlo, ale plánovalo se právě spojení párů a výměna samců se Dvorem Královým a vytvoření dvou chovných párů. Takže ta ztráta je nevyčíslitelná," řekla kurátorka chovu Lenka Václavová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lenka Václavová hovoří o ukradených opičkách

Na krádež se přišlo při ranním krmení a teď ji vyšetřuje policie. Lvíčci zlatohlaví jsou kriticky ohroženým druhem a chov v zajetí je jedinou šancí na jejich záchranu. V České republice kvůli této krádeži není šance opičky množit - v zoologických zahradách už zbylo pouze pět samečků.

Marika Táborská, Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme