Čtyři zadržení demonstranti už včera propuštěni

Policie propustila včera všechny čtyři osoby, které zadržela při včerejších demonstracích pravicových a levicových radikálů v druhém pražském obvodě. Tři zadržené předvedla na policejní služebny kvůli ověření totožnosti a jednoho anarchistu kvůli přestupku proti veřejnému pořádku - močení na veřejnosti. Po provedení nezbytných úkonů policie zadržené demonstranty propustila. Informovala o tom pražská policejní správa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V sobotu krátce po poledni se na Jiráskově náměstí sešli příznivci anarchistického hnutí, aby vyjádřili své znepokojení s narůstajícími projevy extremismu v republice. Odtud se přesunuli na nedaleké Palackého náměstí, na kterém se měli od 14:00 sejít stoupenci nacionalistické Vlastenecké fronty. Ti se však po dohodě s policií přesunuli do přilehlých Zítkových sadů. Demonstrace nacionalistů skončila na Vyšehradě. Tam už anarchisté nemohli, na Rašínově nábřeží jim v tom zabránili policisté.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme