Čtyřkoalice je proti tzv. definitivě ve státní službě

Čtyřkoalice je připravena podpořit na květnové schůzi sněmovny vládní návrh zákona o státní službě, pokud do něj ministr práce Vladimír Špidla zapracuje některé připomínky. Jak prohlásil čtyřkoaliční leader Karel Kühnl státní správa by měla umožnit obsazení funkcí i odborníky, kteří zatím nejsou zaměstnanci státu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jen tak je možné vytvořit potřebné konkurenční prostředí. Vláda totiž dosud navrhovala uzavřený systém. Kühnl také připomněl, že Čtyřkoalice je rozhodně proti takzvané definitivě. Podle jejího názoru stačí pro úředníky pracovní poměr na dobu neurčitou. V neposlední řadě je pro ní důležité, aby v kvalifikačních předpokladech zůstaly zachovány lustrace.

Čeští vyjednavači v Bruselu by podle Kühnla neměli přistupovat na přechodné ustanovení, které by po dobu až sedmi let omezilo zaměstnávání našich občanů v zemích Evropské unie. Jak Kühnl zdůraznil, čtyři základní svobody, tedy volný pohyb zboží, služeb, osob a kapitálu, na nichž stojí evropská integrace, jsou nedělitelné. Čtyřkoalice proto hodlá o této otázce jednat s partnerskými stranami v zemích Evropské unie a také s Evropskou lidovou stranou jako nejsilnější frakcí evropského parlamentu. Kühnl, jak dodal, si dokáže představit i určitý kompromis, k němuž by bylo možné dojít.

Milan Kopp, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme