Čtyřkoalice podle Sofres Factum ztrácí

Čtyřkoalice ztratila od března třetinu svých potenciálních voličů. Vyplývá to z průzkumu stranických preferencí a volební prognózy agentury Sofres - Factum. Kdyby nyní byly volby, pro ODS by hlasovalo přes 28 procent, pro čtyřkoalici 24 a pro ČSSD 23,7 procenta voličů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lídr Čtyřkoalice Karel Kühnl řekl Českému rozhlasu, že je to všeobecně známo, že voliči jsou schopni odpustit stranám jakékoli spory, jenom ne ty vnitřní, personální. "My jsme bohužel od vítězných podzimních voleb o sobě dávali vědět především těmito personálními spory, což je důkazem toho, že tyto personální debaty musí skončit."

Hodnocení jednotlivých osobností naší politické scény je téměř neměnné. V očích veřejnosti je nejprospěšnějším politikem Stanislav Gross, následován Petrou Buzkovou a Václavem Fischerem, nejhůře jsou hodnoceni Miroslav Macek a Miroslav Grebeníček. Oproti březnu si nejvíce pohoršili Jan Kasal a Cyril Svoboda.

Markéta Kaclová, Lucie Weissová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme