Čtyřkoalice: Předčasné úvahy o Zieleniecovi jako šéfovi

Představitelé stran čtyřkoalice KDU-ČSL, Unie svobody, ODA a DEU dnes velmi zdrženlivě komentovali možnost, že by se jejich leaderem mohl stát nejúspěšnější kandidát letošních senátních voleb, Josef Zieleniec. Politici shodně uvedli, že jde o úvahy velmi předčasné. Podle nich je prvořadým úkolem stanovit do 30. listopadu mechanismus volby leadera. Personální návrhy mají padnout až koncem roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý ministr zahraničí Zieleniec, který získal senátorské křeslo jako jediný kandidát už v prvním kole senátních voleb, včera nepřímo připustil, že by přijal nabídku stanout v čele čtyřkoalice.

„Volební úspěch pana Zieleniece jistě je podnětem k zamyšlení pro členy čtyřkoalice a předpokládám, že pan Zieleniec bude jedním z kandidátů na premiéra čtyřkoaliční vlády,“ řekl dnes předseda ODA Daniel Kroupa. Odmítl ale říci, zda je pro ODA Zieleniec v této funkci přijatelný. Dodal, že ODA se nebude vyjadřovat k žádnému kandidátovi, dokud nebudou jasně definovány mechanismy, kterými bude leader vybírán.

„Myslím, že to jsou zatím předčasné spekulace," uvedl dnes předseda DEU Ratibor Majzlík. Soudí, že kandidátů bude více, ale samotný výběr bude poměrně zúžený. "Nemyslím si, že by mohl přijít kdokoli, odkudkoli zvenčí a chopit se této role,". Podle Majzlíka je Zieleniec nepochybně mužem mediálně i obecně velice dobře vnímaným. Zapochyboval současně, zda by Zieleniec, který dosud stál mimo koaliční dění, byl schopen plnit manažerskou týmovou spolupráci v již dva roky zaběhnutém čtyřkoaličním týmu. „Tím ale nechci nic vylučovat,“ dodal.

Tiskoví mluvčí KDU-ČSL a Unie svobody Denisa Chovancová a Patrik Nacher ujistili, že jejich strany se kandidaturou Zieleniece nezabývaly.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme