Čtyřkoalice představí stínovou vládu

Čtyřkoalice by dnes měla představit svoji stínovou vládu, o jejímž složení jednala celý víkend. V sobotu se funkce lídra vzdal Cyril Svoboda, na jeho místo byl zvolen předseda Unie svobody Karel Kühnl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na svůj post v politické radě Čtyřkoalice zároveň rezignovala místopředsedkyně Unie Hana Marvanová, která nesouhlasila se sobotním rozhodnutím o složení vlády, a to pro účast Miroslava Kalouska.

Cyril Svoboda opustil svůj post, protože nesouhlasil se zvolením svého stranického kolegy z KDU-ČSL Miroslava Kalouska do stínové vlády. Svůj post v politické radě Čtyřkoalice opustila také místopředsedkyně Unie svobody Hana Marvanová, která Českému rozhlasu řekla, že osoba Miroslava Kalouska je problémem pro ni a zřejmě i pro Cyrila Svobodu, ne však pro Karla Kühnla. Marvanová se shoduje s Cyrilem Svobodou v tom, že ve vládě mají být lidé nezpochybnitelní, což podle ní o Miroslavu Kalouskovi neplatí.

Nový lídr Čtyřkoalice, unionista Karel Kühnl lituje, že na víkendovém jednání politické rady nedošlo k dohodě všech čtyř stran na sestavení stínové vlády. Po rezignaci lidovce Cyrila Svobody z funkce lídra Čtyřkoalice bylo podle Kühnla třeba hledat východisko. Tím podle něj je čtyřkoaliční jarní dohoda, která stanoví novou odpovědnost novému lídrovi Čtyřkoalice a všem šestnácti členům volebního týmu - stínové vlády. Tato odpovědnost bude vrcholit volebním dnem.

Markéta Kaclová, Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme