Čtyřkoalice představí stínovou vládu

Čtyřkoalice by dnes měla představit svoji stínovou vládu, o jejímž složení jednala celý víkend. V sobotu se funkce lídra vzdal Cyril Svoboda, na jeho místo byl zvolen předseda Unie svobody Karel Kühnl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na svůj post v politické radě Čtyřkoalice zároveň rezignovala místopředsedkyně Unie Hana Marvanová, která nesouhlasila se sobotním rozhodnutím o složení vlády, a to pro účast Miroslava Kalouska.

Cyril Svoboda opustil svůj post, protože nesouhlasil se zvolením svého stranického kolegy z KDU-ČSL Miroslava Kalouska do stínové vlády. Svůj post v politické radě Čtyřkoalice opustila také místopředsedkyně Unie svobody Hana Marvanová, která Českému rozhlasu řekla, že osoba Miroslava Kalouska je problémem pro ni a zřejmě i pro Cyrila Svobodu, ne však pro Karla Kühnla. Marvanová se shoduje s Cyrilem Svobodou v tom, že ve vládě mají být lidé nezpochybnitelní, což podle ní o Miroslavu Kalouskovi neplatí.

Nový lídr Čtyřkoalice, unionista Karel Kühnl lituje, že na víkendovém jednání politické rady nedošlo k dohodě všech čtyř stran na sestavení stínové vlády. Po rezignaci lidovce Cyrila Svobody z funkce lídra Čtyřkoalice bylo podle Kühnla třeba hledat východisko. Tím podle něj je čtyřkoaliční jarní dohoda, která stanoví novou odpovědnost novému lídrovi Čtyřkoalice a všem šestnácti členům volebního týmu - stínové vlády. Tato odpovědnost bude vrcholit volebním dnem.

Markéta Kaclová, Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme