Čtyřkoalice se neobává problémů ve dvou krajích

Špičky čtyřkoaličních stran nehodlají zasahovat do povolebního vyjednávání v Olomouckém a Karlovarském kraji a spoléhají na to, že regionální politici v krátké době dovedou jednání k úspěšnému konci. Problémy a průtahy při jednání o složení tamních krajských rad podle nich nemohou ohrozit vnitřní jednotu čtyřkoalice ani její věrohodnost před veřejností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Karlovarském kraji čtyřkoalice odstoupila z připravované duhové koalice s ODS a ČSSD; tamní ODA dokonce na protest kvůli této koalici zvažovala, že ze čtyřkoalice vystoupí. Podle zástupců karlovarské ODS je tento krok důkazem rozporů uvnitř čtyřkoalice.

Představitelé olomoucké čtyřkoalice zase vedou spor o to, jak si rozdělí místa v krajské radě. V tomto regionu má čtyřkoalice vládnout společně s ODS a Nezávislými.

Předseda unionistů Karel Kühnl trvá na tom, že jednání v krajích dosud neskončila, a proto o nich nelze spekulovat. Místopředseda KDU-ČSL Cyril Svoboda sice není podle svých slov z vývoje v Karlovarském a Olomouckém kraji nijak „nadšen“, soudí nicméně, že tento stav nemůže způsobit nějaký rozkol mezi stranami čtyřkoalice. Stejně jako oni i předseda ODA Daniel Kroupa upozornil, že ve většině krajů se strany čtyřkoalice dohodly bez problémů.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme