Čtyřkoalice se neobává problémů ve dvou krajích

Špičky čtyřkoaličních stran nehodlají zasahovat do povolebního vyjednávání v Olomouckém a Karlovarském kraji a spoléhají na to, že regionální politici v krátké době dovedou jednání k úspěšnému konci. Problémy a průtahy při jednání o složení tamních krajských rad podle nich nemohou ohrozit vnitřní jednotu čtyřkoalice ani její věrohodnost před veřejností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Karlovarském kraji čtyřkoalice odstoupila z připravované duhové koalice s ODS a ČSSD; tamní ODA dokonce na protest kvůli této koalici zvažovala, že ze čtyřkoalice vystoupí. Podle zástupců karlovarské ODS je tento krok důkazem rozporů uvnitř čtyřkoalice.

Představitelé olomoucké čtyřkoalice zase vedou spor o to, jak si rozdělí místa v krajské radě. V tomto regionu má čtyřkoalice vládnout společně s ODS a Nezávislými.

Předseda unionistů Karel Kühnl trvá na tom, že jednání v krajích dosud neskončila, a proto o nich nelze spekulovat. Místopředseda KDU-ČSL Cyril Svoboda sice není podle svých slov z vývoje v Karlovarském a Olomouckém kraji nijak „nadšen“, soudí nicméně, že tento stav nemůže způsobit nějaký rozkol mezi stranami čtyřkoalice. Stejně jako oni i předseda ODA Daniel Kroupa upozornil, že ve většině krajů se strany čtyřkoalice dohodly bez problémů.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme