Čtyřkoalice vyzývá ČSSD k jasnému postoji ke KSČM

Strany čtyřkoalice chtějí od sociální demokracie, aby se jasně a veřejně distancovala od možného spojenectví s komunisty. V opačném případě by čtyřkoalice musela přehodnotit svůj dosavadní postoj k ČSSD. „Stejně principiální postup předpokládá čtyřkoalice i u ODS,“ uvádí se ve společném prohlášení KDU-ČSL, Unie svobody, ODA a DEU.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Představitelé čtyřkoalice nevěří, že by se ČSSD „v rozporu s cítěním svých voličů“ dohodla s KSČM na otevřeném spojenectví a vzájemné podpoře. „Pokud by se tak stalo, považovala by to čtyřkoalice za nebezpečný posun na politické scéně a musela by zásadně přehodnotit svůj postoj k ČSSD,“ uvádí se v prohlášení.

Sociální demokracie dnes popřela sdělení předsedy KSČM Miroslava Grebeníčka, že s šéfem ČSSD Milošem Zemanem v noci na dnešek dohodl koaliční spolupráci v zastupitelstev krajů a vzájemnou podporu kandidátů ve druhém kole senátních voleb. Ani mluvčí sociální demokracie Jiří Hron, ani Grebeníček ale takovou podporu nevyloučili. Poslední slovo budou podle nich mít regionální organizace obou stran.

Zatímco čtyřkoalice i ODS krátce po volbách vyloučily, že by mohli o složení krajských rad jednat s komunisty, sociální demokraté takovou možnost nevyloučili. ODS a čtyřkoalice si navíc veřejně slíbily vzájemnou podporu v těch senátních obvodech, kde proti pravicovému kandidátovi stojí komunista.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme