Čunek do vlády nespěchá

Předseda KDU-ČSL Jiří Čunek je ochoten jednat o svém návratu do vlády s koaličními partnery. Odmítl však spekulovat o termínu, kdy by se členem kabinetu mohl znovu stát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čunek | Zdroj: ČTK

To nechte na nás, říká Jiří Čunek. A vytýká koaličním partnerům, že když ho vyzývají k odložení návratu do vlády a zelení dokonce hrozí odchodem z koalice, nectí, že jeho trestní stíhání kvůli podezření z korupce bylo definitivně zastaveno.

Čunek je dokonce přesvědčen o tom, že by jeho návrat do ministerského křesla vládě prospěl. "Jsem přesvědčen o tom, že jestliže KDU-ČSL a celostátní výbor mě doporučil, abych do vlády šel, tak je přesvědčen zároveň, že to vládu naopak posílí, ne ohrozí. Kdyby si myslel něco jiného, tak bych ten krok určitě nechtěl, aby se stal," řekl Čunek.

Zelení ale trvají na svém. Návrat Jiřího Čunka do vlády považují za ohrožení důvěryhodnosti koaličního kabinetu. "Ten mediální prostor, který zabírá neustálé řešení kauz a seriálů s nadpisem Jiří Čunek nám přidělává zbytečné starosti," vysvětlila poslankyně za Stranu zelených Kateřina Jacques.

Odchod zelených z vlády zůstává ve hře. Jak ale očekává šéfka poslaneckého klubu zelených Jacques, při koaličních jednáních dojdou strany k tomu, že k návratu Jiřího Čunka do kabinetu nedojde. Schůzka se kvůli zahraniční schůzce předsedy zelených Martina Bursíka odsune asi až na přespříští týden.

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme