Čunek jednal s Bursíkem o svém návratu do vlády

Předseda KDU-ČSL Jiří Čunek v pondělí v noci jednal se šéfem zelených Martinem Bursíkem o požadavku lidovců na Čunkův návrat do vlády. K takovému jednání je vyzval premiér Mirek Topolánek. Podle Bursíka se jim podařilo situaci odblokovat, oba politici ale nechtěli prozradit detaily a budou dál jednat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Bursík | Foto: Marián Vojtek

Jak Martin Bursík řekl Radiožurnálu, podařilo se podle něj víc přiblížit dohodě. Celá věc by se podle něj měla dořešit ale až po prezidentské volbě.

"To, co považuji za důležité, je to, aby jsme tenhle problém neřešili teď v průběhu té vypjaté atmosféry, která souvisí s prezidentskou volbou, ale abychom řešení odložili až na dobu po prezidentské volbě. Já to považuji za posun a myslím si, že se nám podařilo tu situaci odblokovat. Teď jde o to dohadovat další detaily a také se může kdykoli stát, že se ta situace vrátí do bodu nula, ale určitě to nebyla noc, která by byla promarněná," uvedl o schůzce s Čunkem šéf zelených.

Premiér Mirek Topolánek v neděli KDU-ČSL a Stranu zelených vyzval, aby se o případném návratu Jiřího Čunka do vlády dohodly mezi sebou. Pokud by se jim to nepodařilo, rozhodne v této věci sám.

Marika Táborská, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme