Čunek končí jako starosta Vsetína, opouští i zastupitelstvo města

Jiří Čunek z KDU-ČSL v úterý rezignoval na funkci starosty Vsetína. Odchází také ze zastupitelstva města. Odchod z čela radnice slíbil lidovecký politik poté, co byl loni v listopadu zvolen hejtmanem Zlínského kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čunek | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Osmapadesátiletého Jiřího Čunka nahradí v zastupitelstvu města ředitel obecně prospěšné společnosti Elim Vsetín Jiří Růžička, který se podle Čunka má stát také starostou.

Čunek nadále zastává funkci senátora za Vsetínsko. Navíc nevyloučil, že se na květnovém sjezdu lidovců bude ucházet o funkci předsedy KDU-ČSL.

Čunek nevyloučil, že vyzve Bělobrádka. Jsem zkušený a s Babišem se dokážu dohodnout, říká

Číst článek

Lidovecký politik Čunek byl starostou Vsetína již v letech 1998 až 2007. Opět byl zvolen v prosinci 2014 poté, co menšinovou koalici lidovců s ANO a STAN podpořili tři zástupci Koalice pro otevřený Vsetín, která umožnila zvolení starosty a dalších radních. Koalice má v jednadvacetičlenném sboru pouze deset křesel.

V komunálních volbách v roce 2014 získali vítězní lidovci ve Vsetíně šest zastupitelů a ČSSD, ANO a Koalice pro otevřený Vsetín mají po třech mandátech. Komunisté a ODS obsadili po dvou křeslech a jednoho zastupitele mají STAN a TOP 09.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme