Čunek nevyloučil, že vyzve Bělobrádka. Jsem zkušený a s Babišem se dokážu dohodnout, říká

Jiří Čunek odešel v roce 2009 z nejvyšší politiky jako nejméně populární ministr ve vládě Jiřího Paroubka. Dnes v pozici senátora, hejtmana a starosty říká, že svůj návrat na post šéfa lidovců nemůže vyloučit. Jen pár měsíců před sjezdem KDU-ČSL to řekl v rozhovory pro server Seznam Zprávy.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sjezd KDU-ČSL, Zlín, Jiří Čunek

Sjezd KDU-ČSL, Zlín, Jiří Čunek | Foto: Filip Jandourek

„Když jsem ve městě a nelíbí se mi tam, tak prostě kandiduju, abych ho mohl řídit a změnit to. A můžu se rozhodnout až přímo na sjezdu,“ řekl Čunek v rozhovoru.

„Chybí nám esprit, leadership. Chuť volby vyhrát. Ta spokojenost s tím, že máme šest procent, je hrozně špatná,“ dodal s tím, že si své rozhodnutí musí dobře promyslet.

Podle něj se dokáže s ministrem financí Andrejem Babišem na rozdíl od současného šéfa lidovců dohodnout.

„Já jsem velmi nerad v pozici toho malého psa, který jen poštěkává. A moje osobní zkušenost s Babišem je taková, že se s ním dokážu dohodnout. Bělobrádek s Babišem partnerský vztah nemá. A to si myslím, že je chyba,“ popsal.

U Pavla Bělobrádka by podle něj snaha byla, chybí ale zkušenosti. „Já si nesmyslím, že jsem nejlepší. Já jenom vím, že jsem zkušený. A znám lépe ta rizika než moji kolegové, kteří to zkrátka neprožili,“ uvedl Čunek pro Seznam Zprávy.

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme