Čunek v Radiožurnálu: S Kalouskem neodejde z KDU-ČSL víc než pět lidí

Podle šéfa KDU-ČSL Jiřího Čunka chtějí stranu spolu s Miroslavem Kalouskem opustit i další členové. Jak řekl ve Dvaceti minutách Radiožurnálu, podle jeho odhadu jich nebude víc než pět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čunek | Foto: Petra Čechová

"Já to nedokážu přesně odhadnout, ale podle toho, co slyším, tak si myslím, že mně na to budou stačit prsty na jedné ruce," uvedl Čunek.

Bývalý ministr financí Kalousek chce KDU-ČSL opustit kvůli rozdílům v názorech na směřování této strany. Zda založí novou středopravicovou stranu, se rozhodne až po nadcházejícím lidoveckém sjezdu.

Na tři stovky delegátů KDU-ČSL si zítra ve Vsetíně budou vybírat nového předsedu zřejmě ze čtyř kandidátů. O tuto pozici usiluje poslankyně Michaela Šojdrová, europoslanec Jan Březina, poslanec a bývalý šéf lidovců Cyril Svoboda a současný lídr Jiří Čunek.

Ten ve Dvaceti minutách Radiožurnálu také řekl, že post předsedy je pro něj důležitější než funkce senátora. "Je to důležité proto, že mohu realizovat věci, o kterých jsem přesvědčen, že jsou správné a dobré, a mohu je realizovat s větší intenzitou a možností než třeba jako senátor," dodal Čunek.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Lucie Toraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme