Čunek znovu oživuje svou kauzu braní úplatku

Senátor Jiří Čunek chce znovu oživit svou kauzu, ve které byl obviněn, že přijal úplatek. Dnes tvrdí, že ho výrazně poškodil znalecký posudek zpracovaný firmou Nova. Dokládá to revizním znaleckým posudkem, který na jeho podnět nechalo ministerstvo spravedlnosti vypracovat u Vysoké školy ekonomické.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstraci přihlížel ex-ministr Jiří Čunek. | Foto: Tomáš Adamec

Ten ukazuje, že jednapadesátiprocentní podíl ve společnosti Vsetínské byty byl nadhodnocený, čímž policie získala motiv k obvinění Čunka z úplatku. Bývalý vicepremiér za to chce firmu Nova postavit před soud a navrhuje její vyškrtnutí ze seznamu znalců.

„Především na základě takovéhoto revizního znaleckého posudku jsme podali trestní oznámení na Novu.sro, které samozřejmě, jak pevně věřím, půjde do hloubky,“ řekl Čunek.

Nová fakta k případu bude bývalý vicepremiér zveřejňovat na svém webu po týdnech. Podle senátora je celá věc příliš komplikovaná, než aby se objevila rovnou celá. „Kdo za tím stál, se víc rozkryje v tom příběhu. Bylo by úplně nesmyslné, abych škálu věcí, kterou k tomu potřebujete vědět, mohl říci hned. To znamená bude to po týdnech, kdy ten příběh bude psán,“ dodal Čunek.

Martin Drtina, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme