Cvičení mezi lavicemi. Studenti zneškodnili útočníka a zabarikádovali se ve třídě

UVNITŘ VIDEO. Školou se ozývají výstřely a ve třídě zavládne chaos. Jen na chvíli. Na muže s pistolí se vrhá skupina studentů, druhá zabarikáduje třídu před možným dalším útokem a volá policii. Pilotní projekt "Ozbrojený útočník na školách" studenty připravuje na podobné stresové situace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nácvik střeleckého útoku ve školách. | Foto: Reprofoto, zdroj: ČT24

Jde jen o cvičení, vzrušení ve tvářích studentů je ale reálné. Podobně vypjaté nácviky studenty připravují na to, jak se zachovat, pokud k útoku skutečně dojde.

Ochrana před útokem, první pomoc i bezpečnostní audit. To všechno je součástí pilotního projektu „Ozbrojený útočník na školách". Přípravu zaměstnanců škol mají na starosti profesionální policejní instruktoři, říká policejní mluvčí Jiří Matzner.

„Teprve v okamžiku, kdy se v budově rozlehnou například výstřely, dojde všem zúčastněným vážnost situace. A také zjistí, jak je například nelehké rozlišit, z jakého směru se ozývají rány. Tedy jaký směr by mohl být bezpečný,“ dodává Matzner.

Jihočeský kraj nácvik připravil ve spolupráci s policí a záchranáři. Praktickou část absolvovalo už osm škol, teoretickou čtyři sta učitelů a dalších zaměstnanců škol. Další čeká výcvik letos.

ph Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme