Cvičení policistů v Českých Budějovicích občany nepřekvapilo

Policie v Českých Budějovicích ověřuje bezpečnost České národní banky. Cvičení má zkontrolovat činnost zaměstnanců banky a policie při mimořádných situacích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní auto | Foto: Jan Rosenauer

V Českých Budějovicích dnes policisté cvičili zásah v bance, která byla přepadena a pachatelé drželi rukojmí.

Chodci obcházející policejní zátarasy na Lanově třídě mohli tak slyšet následující dialog mezi policistou na chodníku a pachatelem vykukujícím z okna: "Haló vy tam v tom okně, slyšíte mne? Zde policie. Volám vám z telefonu a furt je obsazeno. "

"Tak se nauč telefonovat, myslíš, že tady nemám co dělat?"

"Dělej, tady někdo chcípne."

Ředitel českobudějovické pobočky ČNB Vladimír Jandík ke cvičení uvádí: Je to natvrdo cvičení, protože chceme co nejreálněji nacvičit podmínky, kdyby nastal krizový stav. Jak z pozice policie, naší, tak vzájemné součinnosti."

Cvičení bylo náročné i pro zaměstnance banky. "Mysleli si, že to bude jenom hra, ale je to opravdu natvrdo, takže je to i psychicky velmi únavné."

V průběhu odpoledne volalo několik českobudějovických občanů na operační středisko policie a vybízeli policisty, aby si už přestali hrát. Tiskový mluvčí jihočeské policie Dušan Klícha k tomu uvádí: "Věřte mi, že pro policisty to v žádném případě nebyla žádná hra, že se jednalo o kvalitní a velmi intenzivní práci ve velmi náročných podmínek, když si vezmeme, jaké počasí panovalo po dobu sobotního odpoledne."

Markéta Kaclová, Mirka Nezvalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme