ČVUT otevře v Praze první českou univerzitní školku

Zaměstnanci ČVUT v Praze budou mít o jednu výhodu víc než ostatní vysoké školy. České vysoké učení technické totiž otevírá první mateřskou školu na univerzitní půdě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mateřská školka | Foto: Vlastík Novák

Mateřských škol je čím dál méně a rodiče mají často problémy s klidným návratem do zaměstnání. ČVUT proto vychází vstříc svým zaměstnancům.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Praze bude první univerzitní mateřská školka

Jak Radiožurnálu vysvětlila proděkanka pro rozvoj fakulty dopravní Jana Kaliková, školka bude určena i studentům univerzity.

"Vzhledem k tomu, že já sama mám dvě malé děti, tak vím, jaký je v současné době problém umístit je do mateřské školky. Pro ČVUT má jako další vedlejší efekt to, že můžeme zaměstnancům nabídnout jako bonus něco navíc. Nemůžeme jim dát platy jako soukromé firmy," řekla Kaliková.

Zaměstnankyně podpořily školku kalendářem

Dvanáct neohrožených žen - zaměstnankyň školy se rozhodlo podpořit projekt odvážným způsobem. Postavily se před objektiv a výsledkem je kalendář pro rok 2010. Výtěžek z prodeje půjde právě na stavbu školky, říká Andrea Vondráková z rektorátu ČVUT:

"Hledaly jsme nějaký způsob, jak veřejnost seznámit vůbec s tím, že školka vzniká, a zároveň jsme chtěly udělat něco, co by na školku vydělalo. Oslovila jsem vždy několik dam z každé fakulty, některé odmítly, některé měly odvahu do toho s námi jít."

Ve prospěch školky se v anketě vyjádřilo 98 procent zaměstnanců. Kapacita zařízení bude padesát dětí. V současné době se dokončuje stavební projekt a projekt interiéru školky. Její otevření se plánuje na říjen příštího roku.

Martin Hromádka, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme