CVVM: ČSSD ztrácí na ODS už jen 1,5 procenta

Sociální demokracie dále snižuje náskok ODS v předvolebních preferencích. Volby do sněmovny by teď podle průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění vyhrála ODS, s těsným odstupem půldruhého procenta by za ní skončila ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volební urna | Foto: www.romove.cz

Nejsilnější opoziční strana by získala 26 procent hlasů, zatímco sociální demokraty by volilo 24,5 procenta lidí.

Náskok ODS přitom podle CVVM ještě před měsícem činil 6,5 procenta. Srovnávání pozic obou nejsilnějších stran ukázaly i průzkumy ostatních agentur.

Za občanskými a sociálními demokraty skončili komunisté, kteří se nyní těší důvěře 12,5 procenta občanů. Oproti říjnu si KSČM pohoršila o dvě procenta. Do sněmovny by se dostala ještě KDU-ČSL se ziskem 7,5 procenta hlasů, prakticky stejný výsledek měli lidovci i minule.

Pětiprocentní hranici nutné pro vstup do sněmovny se nejvíce blíží Strana zelených, pro niž se vyslovilo 3,5 procenta dotázaných. Unii svobody-DEU stejně jako Evropské demokraty podpořilo 0,5 procenta dotázaných, "nezávislé" chce volit 1,5 procenta občanů.

Čtrnáct procent lidí neví, koho volit, více než osm procent oslovených si nevybralo žádnou stranu. K volbám je v současné době ochotno jít 62 procent respondentů, 27 procent nemá o hlasování zájem a 11 procent neví.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme