CVVM: Důvěra v prezidenta prudce propadla. S politickou situací je spokojený každý desátý

Důvěra v prezidenta Miloše Zemana a vládu se podle CVVM v souvislosti s vládní krizi výrazně propadla. Hlavě státu nyní důvěřuje 41 procent lidí, zatímco v předchozích dvou měsících to bylo vždy 55 procent. Důvěra ve vládu spadla na 23 procent z dubnových 40 procent. Spokojenost lidí s politickou situací je podle CVVM nejhorší od konce roku 2013.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman | Foto: Filip Jandourek

Rozkol ve vládním táboře kvůli nucenému odchodu šéfa ANO Andreje Babiše z kabinetu se projevil podle CVVM i na důvěře v Poslaneckou sněmovnu, která se propadla z dubnových 30 procent na nynějších 21 procent.

PRŮZKUM: Vládní krize poškodila všechny její hlavní aktéry. Zemanovi klesly preference

Číst článek

O tři procentní body si pohoršil také Senát na aktuálních 27 procent.

Obdobný pokles postihl také důvěru ve starosty, hejtmany a krajská i obecní zastupitelstva. Přesto starostové s 61 procenty a místní zastupitelstva s 60 procenty patří mezi nejdůvěryhodnější. Regionální zastupitelstva a hejtmani měla důvěru dvou pětin dotázaných.

Průzkum se konal mezi 8. a 18. květnem, odpovídalo 1019 lidí. Ve stejném období také vzrostl počet občanů, kteří nejsou spokojení s politickou situaci v zemi.

Zatímco v dubnu bylo s českým politickým děním spokojeno 19 procent občanů, v květnu to bylo už jenom 10 procent. Počet nespokojených lidí naopak vzrostl ze 41 procent na 67 procent.

Důvěra v prezidenta Miloše Zemana. | Zdroj: CVVM SOÚ AV ČR

ČTK, mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme