CVVM: Klausovi po amnestii věří 26 procent lidí, nejméně od roku 2003

Obliba prezidenta republiky Václava Klause klesla v lednu oproti prosinci z 53 na 26 procent, což je nejméně za Klausův pobyt na Pražském hradě. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu společnosti CVVM, která se v polovině ledna dotazovala asi tisícovky lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Zdá se, že veřejnost sečetla Václavu Klausovi jeho poslední kroky ve funkci prezidenta, hlavně novoroční amnestii.

„Myslím, že když popularita klesla skokově o polovinu, tak asi bude amnestie hlavním důvodem, souhlasil Petr Hartman, komentátor Českého rozhlasu 6.

„Protože tu mnoho lidí nestrávilo, zvlášť ten druhý článek, který umožnil zastavit trestní stíhání lidí, kteří se podíleli na podivných hospodářských deliktech," dodal.

„A pochopitelně Václav Klaus byl rozporuplná osobnost v tom slova smyslu, že rozděloval společnost už i v době, kdy byl premiérem. Když pak se stal prezidentem, tak ta funkce prezidenta zapůsobila a podpora se přiblížila až k 80 procentům.“

„Ale pochopitelně, některé jeho výroky i výroky lidí z jeho okolí přispívaly k tomu, že postupně popularitu u určité části lidí ztrácel,“ připomněl Petr Hartman, komentátor Českého rozhlasu 6.

Miloš Zeman pro mě dál zůstává názorovým nepřítelem, prohlásil Klaus

Číst článek

Martin Křížek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme