CVVM: Preference ČSSD klesly v únoru o čtyři procenta

Preference sociálních demokratů v únoru podle nejnovějšího šetření Centra pro výzkum veřejného mínění klesly o čtyři procenta. Nejsilnější vládní stranu by teď podporovalo 23 procent voličů. V čele žebříčku jsou stále občanští demokraté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volební urna | Foto: www.romove.cz

Podpora ODS se od ledna zvýšila o polovinu procentního bodu na 28,5 procenta, vyplývá z nejnovějšího průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění.

Třetí příčka po ODS a ČSSD patří komunistům, kteří by získali 11,5 procenta, o 0,5 procenta méně než v lednu. Lidovci si naopak o 1,5 procenta polepšili - podle analytiků mají nyní podporu 7,5 procenta dotázaných.

Vzestup na žebříčku stranických preferencí zaznamenala především Strana zelených, která by mohla mít podporu šesti procent dotázaných. Proti lednu to představuje rozdíl 3,5 procenta.

Volební zisk Unie svobody-DEU by na vstup do Poslanecké sněmovny nestačil - stranu by volilo 0,5 procenta oslovených, o polovinu méně než počátkem roku.

K volbám by podle CVVM přišlo 67 procent dotázaných s volebním právem, svou účast naopak vyloučilo nebo považuje za nepravděpodobnou 26 procent.

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme