CVVM: Premiéra hodnotí lidé nejčastěji trojkou

Činnost vlády hodnotí většina lidí záporně, premiéra Jiřího Paroubka průměrně. Zjistilo to listopadové šetření Centra pro výzkum veřejného mínění. Respondenti průzkumu známkovali premiéra jako ve škole, přičemž nejčastěji dostával trojku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Foto: ČTK

Z 52 procent dotázaných, kteří posuzovali činnost vlády negativně, ji 11 procent hodnotilo rozhodně záporně a 41 procent spíše záporně. Kladně ji posuzovalo 37 procent dotázaných, z toho tři procenta rozhodně kladně a 34 procent spíše kladně.

Paroubka hodnotila většina průměrně. Při hodnocení jako ve škole mu nejvíce lidí, přesně 32 procent, dalo trojku, 28 procent dvojku, 20 procent čtyřku a od sedmi procent dostal pětku. Jedničku obdržel rovněž od sedmi procent dotázaných. Paroubkovo průměrné hodnocení bylo 2,9.

Předchozí průzkumy CVVM a dalších agentur, jež se zabývají průzkumem veřejného mínění, ukázaly, že po jarním a letním vzestupu obliby začala důvěra ve vládu a jejího předsedu v poslední době stagnovat, v případě premiéra i klesat. V průzkumu agentury STEM předstihl Paroubka ministr kultury Vítězslav Jandák.

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme