CVVM: Lidé jsou stále spokojení s programem vlády. Vzrostla nespokojenost s premiérem a ministry

Lidé jsou s programem nynější vlády pod vedením Andreje Babiše (ANO) převážně spokojeni, stejně jako před rokem v případě tehdejšího menšinového kabinetu ANO. V hodnocení premiéra a personálního složení kabinetu ale nadále převládá mezi lidmi nespokojenost, která se zvýšila. Meziročně se naopak zlepšilo vnímání činnosti vlády. Vyplývá to z v pátek zveřejněného průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman a druhá vláda Andreje Babiše, která vede po několika změnách v čele některých ministerstev Česko od jmenování prezidentem 27. června 2018. | Foto: Hana Brožková | Zdroj: Úřad vlády ČR

Ve všech posuzovaných aspektech je současný kabinet ANO a ČSSD s podporou KSČM vnímán lépe než předchozí koaliční vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD), jejíž členem bylo ANO a KDU-ČSL.

CVVM: Důvěra v prezidenta Zemana lehce poklesla, nejhůře dopadla Poslanecká sněmovna

Číst článek

Počet lidí spokojených s Babišem jako premiérem se za rok příliš nezměnil, aktuálně jich bylo 42 procent. Počet nespokojených se zvýšil z 48 procent na letošních 52 procent. S personálním složením vlády bylo spokojeno 37 procent dotázaných (o tři procentní body více), nespokojeno bylo 54 procent, což byl nárůst o šest procentních bodů.

S programem nynější Babišovy vlády bylo podle letošního průzkumu spokojeno 52 procent lidí, což bylo o devět procentních bodů více než před rokem, kdy vládl jednobarevný kabinet ANO. Nespokojenost zůstala na 34 procentech.

CVVM: Zájem o volby do Evropského parlamentu roste, v únoru by s náskokem vyhrálo hnutí ANO

Číst článek

Spokojených i nespokojených lidí s činností vlády bylo shodně 47 procent. Spokojených bylo ale o šest procentních bodů více než před rokem, nespokojených bylo o tři procentní body více. Komunikaci vlády s veřejností letos kladně ohodnotilo 45 procent dotázaných, nespokojených bylo 47 procent. Oba tábory v tomto hodnocení za rok mírně posílily zhruba stejnou měrou.

Spokojenost podle CVVM panovala zejména mezi občany, kteří se zajímají o politiku, důvěřují současné vládě, jsou spokojeni se současnou politickou situací, mají dobrou životní úroveň a příznivě hodnotí ekonomickou situaci v České republice. Vyšší spokojenost deklarovali voliči ANO a ČSSD, vyšší nespokojenost zaznamenalo CVVM byla mezi voliči ODS a Pirátů.

CVVM provedlo průzkum v první polovině února mezi tisícovkou lidí starších 15 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme