Na pražském hlavním nádraží už kolo zdarma nezaparkujete. Správce kolejí ‚nevyužívané‘ stojany odstranil

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v pátek 13. července v tichosti odstranila z pražského hlavního nádraží cyklistické stojany. Informuje o tom web Prahou na kole. Šlo o jediné oficiální bezplatné stojany pro dlouhodobé odložení kol na nádraží.

Praha (Aktualizováno: 14:42 26. 7. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stojan na kola na pražském hlavním nádraží

Stojan na kola na pražském hlavním nádraží | Foto: Jiří Motýl | Zdroj: Prahou na kole

Stojany stály naproti úschovně zavazadel v jižním podchodu na nástupišti od února 2016. Umístila je tam firma Grandi Stazioni, tehdejší nájemce a správce nádraží.

Podle tiskového mluvčí SŽDC Tomáše Johánka byly stojany odstraněny z technických důvodů, konkrétně kvůli nepříliš vhodnému umístění na začátku podchodu k nástupištím uvádí web Prahou na kole. „Stojany byly odstraněny proto, že byly absolutně nevyužívané,“ doplnil mluvčí Marek Illiaš pro server iROZHLAS.cz.

Zákaz vjezdu cyklistům do centra Prahy se odkládá. TSK zřejmě bude muset změnit značky

Číst článek

Pro dlouhodobé uložení kol mohou cyklisté nadále využít úschovnu zavazadel nebo nové úschovné cykloboxy v hale poblíž knihkupectví. Ceny za den se ale vyšplhají do 100 až 300 korun.

SŽDC jako vlastník hlavního nádraží uvádí, že jedná s pražským magistrátem o zvýšení kapacity volně stojících kol a v nejbližší době očekává zlepšení situace. Pracovníci magistrátu z odboru Rozvoje a financování dopravy ovšem na dotaz webu Prahou na kole odpověděli, že o plánech na zlepšení úschovy kol na nádraží nemají žádné informace. Je ale možné, že SŽDC jedná s jinou složkou magistrátu.

K odstranění cyklostojanů z hlavního nádraží přitom došlo ten samý týden, co se v centru města začalo objevovat značení zakazující vjezd cyklistům mezi 10.00 a 17.00.

Záměr omezit kola v centru schválila rada městské části Praha 1 již před loňskými prázdninami. Původně mělo omezení mířit hlavně proti motorovým koloběžkám, které v centru města nahradily vozítka segway.

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme