Cyril Svoboda jednal s Janem Kavanem

Ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda se v pražském Černínském paláci setkal se svým předchůdcem v ministerské funkci Janem Kavanem. Jednali spolu hlavně o tom, jakým způsobem budou financovány Kavanovy cesty do New Yorku, kde bude nyní působit jako předseda Valného shromáždění OSN. Podle Svobody už Kavan požádal o bezpečnostní prověrku, kterou k této práci potřebuje. Kavan také podle šéfa diplomacie zvažuje rezignaci na post člena evropského Konventu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo zahraničních věcí ČR | Foto: Jan Rosenauer

Kavan v současné době zastává funkce předsedy Valného shromáždění OSN, zástupce České republiky v Konventu Evropské unie a je také poslancem. Svoboda po dnešní schůzce řekl, že po Kavanovi nežádal, aby se některé z těchto funkcí vzdal. "Já si myslím, že zvažuje své setrvání ve funkci zástupce České republiky v Konventu," sdělil ministr zahraničí. Sám Kavan nedávno v pořadu České televize Naostro nevyloučil, že na některý post z časových důvodů rezignuje.

"Uvažuji o tom, zda je možné tyto tři funkce dělat kvalitně z důvodů časových. Pokud dojdu k názoru, že ne, tak v brzké době budu premiéra (Vladimíra Špidlu) informovat. Nevidím ale důvod, proč bych se měl některé funkce vzdávat kvůli odpovědnosti za něco, co není dořešeno a kde nejsem obviněn," řekl už dříve Kavan v souvislosti s obviněním jeho někdejšího blízkého spolupracovníka Karla Srby z plánování likvidace novinářky Sabiny Slonkové.

K tomu, aby opustil některou ze svých funkcí, nepřímo vyzval Kavana den po zveřejnění kauzy Slonková prezident Václav Havel.

Milan Kopp, Jaroslav Hausdor, Marika Táborská, Patrik Kaizr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme