Prověřování zakázek CzechTourism se protahuje, důvodem je časové vytížení znalců

Prověřování zakázek agentury CzechTourism se protahuje. Někteří znalci, které policisté oslovili, si na spolupráci nenašli čas. Další posun by proto mohl následovat v květnu nebo v červnu. Českému rozhlasu to řekl obvodní státní zástupce pro Prahu 2 Tomáš Svoboda. Žádná obvinění zatím nepadla. Kriminalisté v případu prověřují i ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou za hnutí ANO.

Praha (Aktualizováno: 10:22 11. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žádná obvinění zatím nepadla. Ilustrační foto | Foto: Ondřej Kořínek | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY 3.0

Kriminalisté zasahovali loni v listopadu na ministerstvu pro místní rozvoj nebo třeba v agentuře CzechTourism. Provedli rovněž domovní prohlídku u ministryně Dostálové, které zabavili služební počítač.

Mimo úřední postup a jen pro vyvolené. Dostálová podle policie rozhodovala o CzechTourismu nestandardně

Číst článek

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) řekla, že ji od té doby policisté neoslovili, takže k věci nevypovídala. „Nikde jsem nebyla, nikdo mě nekontaktoval, nic,“ reagovala na dotaz Radiožurnálu.

Podle informací České televize jsou Dostálová a bývalý vysoce postavený manažer CzechTourismu Aleš Pangrác hlavními podezřelými v kauze, která se týká zakázek agentury. Televize se odkazuje na soudní příkaz k domovním prohlídkám. Z něj údajně vyplývá, že Dostálová v roce 2016, kdy byla ještě náměstkyní, rozhodovala podle vyšetřovatelů o vynakládání peněz ve prospěch vyvolených osob, a to mimo standardní úřední postup. Podezřelé jsou prý smlouvy za 38 milionů korun.

 Podle obvodního státního zástupce pro Prahu 2 Tomáše Svobody se případ zdržel kvůli vyhodnocování velkého množství zajištěných důkazů. „Stále se vyhodnocují zajištěné důkazy. Odřekli to někteří znalci, protože toho byl velký objem,“ řekl státní zástupce.

Důkazy teď zkoumají jiní odborníci. Svoboda očekává, že posun v kauze by mohl nastat v květnu nebo červnu. Bude ale záležet na tom, jak budou postupovat práce na případu. Svoboda potvrdil, že zatím nikdo nebyl obviněný. Jakékoliv další podrobnosti s ohledem na neveřejnost trestního řízení už nesdělil.

Václav Štefan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme