CzechTourism podle Šlechtové chybně nakládal se stovkami milionů korun

Kontroly v agentuře CzechTourism odhalily špatné nakládání se stovkami milionů korun. Zájemci také dostávali dotace na počkání. Audit nařídila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová za hnutí ANO. Bývalý šéf agentury pochybení odmítá. Hlavním úkolem CzechTourismu je přilákat turisty do Česka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová | Foto: Filip Jandourek

Výsledky kontrol jsou podle ministryně Šlechtové katastrofální. Dotace podle ní dostával kde kdo a tok peněz v agentuře nebyl transparentní. Podala proto řadu trestních oznámení.

„Je to série trestních oznámení, která se týkají výstupů všech těch posudků a týkají se právě škody velkého rozsahu. A ta škoda podle zákona je nad 500 tisíc, takže my se zde pohybujeme opravdu ve stovkách milionů korun,“ řekla Šlechtová.

CzechTourism má od ledna nové vedení, a výsledky kontrol tedy směřují k bývalému šéfovi agentury Rostislavu Vondruškovi. Ten jakékoliv pochybení odmítá.

„CzechTourism za mého působení během 10 let prošel desítkami kontrol a vždycky to bylo bez jakéhokoliv závažného zjištění. Peníze, které my jsme používali na podporu incomingu a domácího cestovního ruchu, byly vždycky řádně soutěženy,“ tvrdí bývalý šéf agentury.

Radiožurnálu také řekl, že už proti ministryni zvažuje právní kroky.

Jaroslav Gavenda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme