D1 bude v noci na neděli mezi Mirošovicemi a Humpolcem uzavřená. Budou se bourat hned 3 mosty

Řidiči musí v noci na neděli počítat s uzavřenou dálnicí D1. Mezi Mirošovicemi a Humpolcem budou silničáři bourat tři mosty. Objízdná trasa vede přes Tábor a Pelhřimov.

Mirošovice, Humpolec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Další úseky českých dálnic budou nově bez poplatku (ilustrační foto)

Další úseky českých dálnic budou nově bez poplatku (ilustrační foto) | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Uzavírka začne v sobotu v 19 hodin. Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl radí řidičům, aby pokud možno změnili plány a cestu mezi Prahou a Brnem si rozmysleli.

Silničáři odmítají převzít opravený úsek D1 před Brnem. Tvrdí, že při dešti může být nebezpečný

Číst článek

„Pokud jet musíte, nejsnazší bude poměrně dlouhá, ale dobře značená objízdná trasa mezi 21. a 90. kilometrem. Je obousměrná, vede přes Tábor, Pelhřimov a Humpolec,“ radí Rýdl.

Další objízdné trasy jsou podle Rýdla spíš lokální a nebudou vyznačené, aby to řidiče nemátlo. Dálnice D1 by měla být znovu průjezdná v neděli v 9 hodin ráno. Důvodem uzavírky je demolice dvou mostů mezi Ostředkem a Šternovem a jednoho v úseku Hořice-Koberovice.

Další víkendová omezení na D1

S dopravními komplikacemi ale musí řidiči počítat bezprostředně před uzavírkou i po jejím skončení. V úseku Hořice - Koberovice bude v sobotu od 13 do 19 hodin provoz kvůli přípravám demolice sveden do jednoho provizorního pruhu. V neděli, po skončení úplné uzavírky, potrvá stejné omezení provozu na dálnici do 15 hodin.

Ve druhém úseku mezi Ostředkem a Šternovem bude kolem 42. kilometru dálnice ve stejný čas doprava svedena do jednoho pruhu pouze ve směru z Brna do Prahy. Termín úplné uzavírky vybralo ŘSD na víkendovou noc úmyslně proto, aby uzavírka zkomplikovala cestu co možná nejmenšímu počtu řidičů.

Letos se práce na rekonstrukci nejstarší české dálnice dostanou do poloviny a do roku 2020 by dálnice měla být kompletně zrenovovaná.

Eliška Malínská, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme