Uzavřený tunel na D1 v Klimkovicích komplikuje dopravu. Na objízdné trase přes město se tvoří kolony

Uzavření obou tubusů tunelu na dálnici D1 u Ostravy opět výrazně komplikuje dopravu v Klimkovicích. Přes centrum lázeňského města totiž vede objízdná trasa, na kterou je svedená veškerá doprava z dálnice. Tvoří se tak kolony. Situace je ale mírně lepší než při uzavírkách v minulosti. Pomáhá kruhový objezd, který radnice nechala postavit místo křižovatky. Zprovozněn byl letos v srpnu, říká starosta Klimkovic Jaroslav Varga (Občané Klimkovic).

Klimkovice (Ostravsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klimkovický tunel je dlouhý 1100 metrů. V provozu je od roku 2008. (archivní foto) | Foto: Michal Polášek

„Je to pořád ale masakr. Strašně moc aut a málo místa,“ řekl starosta. Dodal, že oproti předchozím uzavírkám tunelu je ale nyní situace o něco lepší.

Začíná oprava další části dálnice D1. Řidiči pojedou v omezení u Humpolce téměř 23 kilometrů v kuse

Číst článek

„Pomáhá nový kruhový objezd. Ten je nyní zásadní. Hlavně v tom, že kolony úplně nestojí ve frontách, stále se pohybují. Hlavně řidiči přijíždějící z vedlejších silnic se napojují plynule,“ uvedl Varga.

Situace je ale podle něj stále vážná a potrvá až do pondělního rána, kdy bude uzavírka tunelu ukončena.

„Není to na vyskakování. Snažíme se řidiče na problém upozornit. Obracíme se na všechny řidiče, aby se v té době, pokud je to jen trochu možné, vyhnuli cestě přes Klimkovice, a dále nezvyšovali už tak mimořádné dopravní zatížení,“ dodal.

Ti, kteří do města vjedou, se podle něj musí obrnit trpělivostí. „Prosíme je zejména o ohleduplnost vůči chodcům. Pro naše občany představuje opakované svedení dopravy z dálnice do města vždy extrémní zátěž, která se projevuje nejen samotnými dopravními komplikacemi, ale mimo jiné i zhoršením kvality ovzduší,“ řekl.

Upozorňujeme na víkendovou uzavírku tunelu Valík na D5 a tunelu Klimkovice na D1. Úplné uzavírky budou provedeny z důvodu zkoušek nově nainstalovaných technologií. V pondělí ráno budou oba dálniční tunely kompletně zprovozněny.

#RSD #doprava #vikendovauzavirka

14:24 – 05. 09. 2019

1 2

Klimkovický tunel je dlouhý 1100 metrů. V provozu je od roku 2008. Letos po více jak deseti letech užívání začala jeho modernizace za 116 milionů korun. Měnila se například vzduchotechnika i kamerový, řídicí a bezpečnostní systém. Práce už skončily a během tohoto víkendu se provádějí závěrečné technické zkoušky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme