Po sedmi hodinách se podařilo odstranit následky nehody kamionů na D1. Dálnice je ve směru na Prahu průjezdná

Nehoda dvou nákladních aut uzavřela ve čtvrtek ve 4:15 dálnici D1 zhruba na 165. kilometru nedaleko Velké Bíteše na Žďársku ve směru na Prahu. Policie odkláněla dopravu na exitu 168 u Devíti křížů. Na objízdných trasách se tvořily kolony. Při nehodě se zranil jeden z řidičů. Dálnici navíc znečistily vysypané obaly od barev a ředidel. Následky nehody se podařilo odstranit kolem 14.00 a dálnice je průjezdná.

Praha (Aktualizováno: 14:23 1. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamion se při nehodě převrátil a zablokoval jízdní pruhy. Řidiči museli místo objíždět a v koloně se zdrželi až dvě hodiny, potvrdila Radiožurnálu policejní mluvčí Dana Čírtková.

„Největší problémy jsou při průjezdu Velkou Bítěší. Na místě máme dostupné policejní hlídky. Policisté provoz v případě potřeby řídí a v případě potřeby monitorují. Na místě máme také policisty s motocykly,“ upřesnila kolem poledne.

Náklad jednoho z aut se vysypal a znečistil asi 400 metrů dálnice, řekl Michal Polanský ze společnosti Jerex zajišťující odtah havarovaných aut. Zasahovat podle něho musí cisterna s chemickým postřikem, která dálnici od barev, olejů a ředidel očistí.

„Tak, aby bezpečnost byla zachovaná a veřejnost mohla po vozovce znovu bezpečně jet,“ řekl Polanský.

Odpad vezlo auto ve dvou kontejnerech, které se vysypaly. „Už jsou zpátky postavené, něco se nakládá do nich. Pak jsou tady další kontejnery od firmy, která může nakládat s nebezpečnými odpady,“ řekl Polanský.

Zraněný řidič

Při nehodě se zranil řidič jednoho z aut, který zůstal zaklíněný v kabině. Muže museli hasiči vyprostit pomocí speciálního náčiní.

Auta, která zůstala stát za místem nehody, za asistence policie mohla dálnici opustit. Osobní auta se mohla otočit, kamiony musely vycouvat. Před sjezdem u Devíti křížů se ve směru od Brna tvoří asi desetikilometrové kolony. 

Druhá nehoda na D1

Na 202. kilometru dálnice D1 ve směru na Ostravu se stala další nehoda kamionu. Jeho kabinu zachvátil požár, který hasiči dohašují. Místo kontrolují termokamerou. Informaci uvedli hasiči na svém twitteru.

dok, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme