Dálnice D1 směrem na Brno stála kvůli nehodám 11 hodin. V noci ji policisté uzavřou znovu

Hromadné nehody kamionů a dodávek v úterý téměř na celý den uzavřely dálnici D1 na Vysočině. Kvůli haváriím na 131. kilometru u Měřína byla dálnice zavřená ve směru na Brno od ranních 5.00 přibližně 11 hodin. Řidiči jedoucí na Brno se mohli na D1 vrátit po 16.00. Stále ale nebyl odklizen poslední nabouraný kamion. Kvůli jeho odklízení policie dálnici v noci uzavře znovu, a to zhruba ve 23.00, uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Měřín (Žďársko) (Aktualizováno: 17:03 30. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na dálnici se ráno po 5.00 srazily čtyři kamiony s dvěma dodávkovými vozy, při nehodě se těžce zranili dva lidé. Další nehoda čtyř kamionů a osobního auta se obešla bez zranění.

Řidiči museli z dálnice sjíždět na 119. kilometru a na objízdných trasách se brzy tvořily kolony. Provoz na dálnici blokovala i poškozená cisterna s asfaltem. Cisternu se podle Čírtkové podařilo odsunout na sjezd na kilometru 134 u Měřína. Zbývá odstranit poslední kamion, který byl označen šipkami. Noční uzavírka dálnice bude podle Čírtkové asi tříhodinová.

Havarovanou cisternu s asfaltem z ranní nehody na 130. km D1 se podařilo odtahové firmě odstranit na exit 134 Měřín a od 16.00 hodin je dálnice na Brno v úseku Velký Beranov - Měřín znovu plně průjezdná. Zrušili jsme také objízdnou trasu.

16:19 – 30. 04. 2019

3

Vozovka byla ráno mokrá, dešťové přeháňky byly na Vysočině i dopoledne. Asi v 10.00 se podařilo odstranit následky jedné z nehod a z dálnice mohly za asistence policie odjet osobní auta a dodávky, které uvízly v úseku mezi nehodami, řekla Čírtková. Před 14.00 se podařilo asi o metr posunout i překážející cisternu, z dálnice tak mohla odjet i nákladní auta.

Vyprošťování cisterny bylo náročné. Měla poškozená kola i podvozek, řekl zástupce odtahové společnosti Pretol Petr Endrle. Převážela podle jeho odhadu asi 30 tun asfaltu. Na vyproštění nebylo možné použít jeřáb.

„Vyvazovat to a zvedat takhle plnou cisternu nepřipadá v úvahu,“ řekl Endrle.

K nehodě jeli záchranáři z několika základen. Sanitky vyjíždějící z Jihlavy se ale kolonám na dálnici ke zraněným mužům nedostaly, řekla ředitelka krajských záchranářů Vladislava Filová. Z opačného směru jeli k nehodě záchranáři z Velkého Meziříčí a Velké Bíteše. Oba zraněné přepravili do traumacentra v Brně. Filová zranění zhodnotila jako středně těžká až těžká.

U hromadných nehod zasahovali i hasiči. Vyprošťovali zraněné řidiče a kvůli úniku několika set litrů nafty z proražené nádrže jednoho z kamionů museli postavit norné stěny.

mv, mso, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme