D1 na Benešovsku je po téměř 24 hodinách opět průjezdná. Silničáři ale omezili rychlost na 80 km/h

Kolem pondělní páté hodiny byl plně obnoven provoz po nedělní tragické hromadné nehodě na dálnici D1 na 49. kilometru na Brno. Kvůli kluzké vozovce je ale v úseku omezena rychlost na 80 kilometrů v hodině, řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Při havárii cisterny a čtyř osobních aut jeden řidič uhořel se zranilo deset lidí. V opačném směru se navíc v pondělí ráno na 34. kilometru stala další nehoda tří osobních aut.

Aktualizováno Psáře (Benešovsko) (Aktualizováno: 18:03 14. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cisterna s palmovým olejem se v neděli kolem 19.30 převrátila na bok přes oba jízdní pruhy a začala hořet. V úseku poté havarovala čtyři osobní auta, z nichž některá se také vzňala.

VIDEO: Cisterna na D1 se nejprve převrátí, zablokuje oba jízdní pruhy, následuje řetězová nehoda

Číst článek

Řidič jednoho z osobních vozidel uhořel, požár uhasili hasiči. Podle mluvčího krajských hasičů Petra Svobody by následky nehody byly horší, nebýt duchapřítomného zásahu svědků, kteří lidem bleskově pomáhali dostat se z havarovaných aut na bezpečné místo ještě před příjezdem záchranných složek. Škoda byla předběžně vyčíslena na deset milionů korun, příčinu policie vyšetřuje.

Na krátkém videozáznamu, který zveřejnilo Ředitelství silnic a dálnic, je vidět, jak do převrácené cisterny blokující oba pruhy na potemnělé dálnici narazí v plné rychlosti několik osobních vozidel krátce po sobě. Policejní mluvčí Eva Stulíková se nechtěla vyjadřovat k tomu, zda řidiči cisternu vůbec viděli. „Je to všechno v šetření,“ uvedla.

Duchapřítomní svědci

Podle mluvčího krajských hasičů Petra Svobody by následky nehody byly horší, nebýt duchapřítomného zásahu svědků, kteří lidem bleskově pomáhali dostat se z havarovaných aut na bezpečné místo ještě před příjezdem záchranných složek.

Škoda byla předběžně vyčíslena na deset milionů korun, příčinu policie vyšetřuje.

Na krátkém videozáznamu, který zveřejnilo Ředitelství silnic a dálnic, je vidět, jak do převrácené cisterny blokující oba pruhy na potemnělé dálnici narazí v plné rychlosti několik osobních vozidel krátce po sobě.

Z cisterny vytékal olej, vozovka je kvůli tomu kluzká. Při požáru se poškodil i asfalt na dálnici, což úplné obnovení provozu také komplikuje. Dálnice byla nejdříve v obou směrech zcela uzavřena, průjezdný byl jen jeden pruh na Prahu. Policie dopravu odkláněla na 21. kilometru ve směru na Brno a na 56. kilometru do Prahy.

Jeden jízdní pruh

„Kolem 10.00 byla komunikace na 49. kilometru ve směru na Prahu plně zprůjezdněna, ve směru na Brno zůstává průjezdný jeden jízdní pruh,“ uvedla policejní mluvčí Eva Stulíková.

Silničáři museli mimo jiné asfaltovat žárem popraskané betonové desky dálnice. Ředitelství silnic a dálnic předpokládá, že druhý pruh na Brno bude zprovozněn kolem 15.00, podle policie to bude nejspíš až v 18.00.

Problémy jsou podle Stulíkové i v opačném směru na Prahu, kde se v pondělí po 8.00 na 34. kilometru srazila tři osobní auta. Jeden člověk se zranil, pravděpodobný viník nehody byl pod vlivem alkoholu. Dočasně se jezdilo jedním pruhem, provoz tam byl plně obnoven kolem 10.15.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme