Na D1 pokračovalo odstraňování svodidel, u Humpolce směrem na Prahu se tvořila kolona

Na dálnici D1 u Humpolce se ve směru na Prahu v neděli odpoledne a večer tvořila tříkilometrová kolona. Ředitelství silnic a dálnic totiž v místě odstraňovalo provizorní svodidla a krátce po poledni pustilo provoz tímto směrem do dvou pruhů kvůli odpolední dopravní špičce. Od večerních hodin už automobily opět jezdí jen v jednom jízdním pruhu.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 20:15 10. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitelství silnic a dálnic začalo odstraňovat na dálnici D1 svodidla v zúženém úseku | Zdroj: ČTK

„Ve směru na Prahu sice chvíli provoz stál, ale nyní je situace lepší a kolona plynule popojíždí,“ uvedl po 19. hodině mluvčí policie na Vysočině David Linhart. Doprava na D1 by směrem na Prahu měla slábnout. Ve směru na Brno je provoz plynulý.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začalo odklízet provizorní svodidla v zúžené části D1 na Vysočině mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem v pátek večer. Po jejich odstranění bude dálnice ve standardní šířce. Práce v obou směrech mají skončit v pondělí do 21 hodin.

Silničáři odstraňují svodidla na D1 na Vysočině, provoz je jedním pruhem v obou směrech

Číst článek

„Předpokládáme, že se nám to podaří dříve. Ale záleží na počasí,“ řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Desetikilometrový úsek D1 mezi 94. a 104. kilometrem je zúžený kvůli započaté modernizaci, kterou se nepodařilo dokončit do zimy. Ředitelství silnic a dálnic od ledna odstraňuje závady ve sjízdnosti, aby se mohl provoz vrátit na dva jízdní a jeden odstavný pruh v obou směrech.

Rekonstrukce dálnice mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem za 1,75 miliardy korun začala loni v březnu. Práce se nepodařilo dokončit před zimou a v zúženém úseku začala loni v prosinci kolabovat doprava.

ŘSD následně ukončilo spolupráci s původním dodavatelem a nechalo jinými firmami posunout nebo odstranit dočasná svodidla, aby byla dálnice přes zimu lépe průjezdná. Na jaře chce vybrat nového dodavatele, který by měl v létě pokračovat v opravách.

gak, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme