Provoz dálnice D1 za Prahou přes noc omezí přípravy na rekonstrukci, ta začne ve středu

Provoz na dálnici D1 bude u Průhonic od nedělních 21 hodin až do rána omezen. Silničáři přes noc rozmístí dopravní značení mezi třetím a jedenáctým kilometrem ve směru na Brno. Od středy ráno pak začnou úsek opravovat.

Průhonice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kromě nového povrchu budou silničáři opravovat i svodidla. Ilustrační foto | Foto: Packa | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 3.0,©

Přípravné práce chtěli silničáři původně udělat už v pátek, nakonec je ale kvůli silnému provozu odložili. Od středy budou řidiči muset počítat s omezením jízdních pruhů.

Začíná další modernizace D1. Připravte se na dopravní omezení od pátečního večera

Číst článek

„Tam, kde byly tři plus tři pruhy, to omezíme o jeden, začneme frézovat a pošleme tam těžkou techniku,“ informoval Radiožurnál mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Kromě nového povrchu budou silničáři opravovat i svodidla. „Následně proběhne sanace mostů, odvodnění mostů, dílčí opravy podkladních vrstev. Bude ještě provedeno dopravní značení, protihlukové stěny a veřejné osvětlení,“ upřesnila mluvčí společnosti Eurovia Ivana Štočková.

Ze soboty na neděli měl být uzavřen rovněž úsek D1 u Mirošovic. Silničáři ale nakonec umisťování nosníků nového mostu posunuli o 14 dní.

sir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme