Neobvyklý přestupek na D1: řidič zakrýval svou SPZ roletkou na dálkové ovládání

Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov v neděli dohlíželi na bezpečnost a plynulost silničního provozu na dálnici D1. Zaměřovali se zejména na kontrolu dodržování nejvyšší povolené rychlosti. Během služby museli ale řešit neobvyklý přestupek: řidič zakrýval svou registrační značku roletkou na dálkové ovládání.

Velký Beranov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidič zakrýval svou registrační značku roletkou na dálkové ovládání. | Zdroj: Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina

Krátce po čtrnácté hodině policisty předjela na 132. kilometru ve směru na Brno Toyota Avensis opatřená českou registrační značkou, která byla ale zakrytá. To byl důvod, proč policisté o dva kilometry dál vozidlo zastavili. Mezitím se ale zase registrační značka záhadně objevila a byla čitelná.

Zaplatí se kamery z pokut? Jihlava chce 'vydělat' na úsekovému měření rychlosti aut na D1

Číst článek

Hlídka vyzvala řidiče k předložení dokladů. Při kontrole pak policisté zjistili, že vozidlo řídí čtyřiadvacetiletý cizinec - Rumun - a odhalili také, že na autě může zakrývat obě registrační značky speciální černou roletkou, kterou ovládal pomocí dálkového ovládání zevnitř vozidla. 

Neobvyklý případ

Podle šéfa dálničního oddělení Velký Beranov Davida Jiráka šlo o ojedinělý případ. „V rámci silničních kontrol objevujeme občas různá zařízení, a to především u řidičů kamionů, kteří se snaží neoprávněně manipulovat s tachografem, ale u řidičů osobních vozidel jsme se s podobným zařízením zatím nesetkali,“ doplnil.

Odstraňování billboardů od českých dálnic vázne. Od začátku roku jich zmizela jen třetina

Číst článek

Zjištěný přestupek nebylo možné vyřešit na místě, takže poputuje ke správnímu řízení. Protože se přestupku dopustil cizí státní příslušník, který by se mohl řízení vyhýbat, policisté rozhodli o uložení kauce ve výši sedm a půl tisíce korun, kterou řidič na místě zaplatil.

gol Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme